Lourie F.  Fermantez Araling Panlipunan Anao
Maria Rowena C. Campo Araling Panlipunan Bamban East
Aileen M. Muldong Araling Panlipunan Bamban West
Jocelyn F. Mendoza Araling Panlipunan Camiling Central
CELEDONIA F. CALDA Araling Panlipunan Camiling East
Airin B. Dancel Araling Panlipunan Camiling West
Linaura B. Dizon Araling Panlipunan Capas Central
Marcelita R. Arceo Araling Panlipunan Capas East
Ma. Virginia A. Abalos Araling Panlipunan Capas West
Lolita D. Nacis Araling Panlipunan Concepcion East
Cecilia D. Reyes Araling Panlipunan Concepcion North
Edgar F. Aquino Araling Panlipunan Concepcion South
Medy T. Mesa Araling Panlipunan Concepcion West
Kathy Lyn M. Melegrito Araling Panlipunan Gerona North
Arianne D. Go Araling Panlipunan Gerona South
Myra S. Fernandez Araling Panlipunan La Paz North
Mary Abigail R.Enaldo Araling Panlipunan La Paz South
Ronnel M. Macanas Araling Panlipunan Mayantoc
CHONA ASUNCION GARCIA Araling Panlipunan Mayantoc
Edna U Mendoza Araling Panlipunan Moncada North
Gindra M. Mangubat Araling Panlipunan Moncada South
CHERRY G. VILLANUEVA Araling Panlipunan Paniqui North
Benedict G. Santillan Araling Panlipunan Paniqui South
ANA MARIE F. PAGARIGAN Araling Panlipunan Paniqui West
Ailene M.Romano Araling Panlipunan Pura
Rosalie O. Nool Araling Panlipunan Ramos
RENALYN C. MARIANO Araling Panlipunan San Clemente
Maricel J. Capiral Araling Panlipunan San Jose East
Ariet  T. Victoria Araling Panlipunan San Jose West
Recy Taguines Dato Araling Panlipunan San Manuel
Menandro I.  Domingo Araling Panlipunan Sta. Ignacia North
Eufrosina G. Santiago Araling Panlipunan Sta. Ignacia South
Josephine R. Malonzo Araling Panlipunan Victoria East
Lovely M. Reptin Araling Panlipunan Victoria West
Gerlie M. Domingo English Anao
Mariel T. Sicat English Bamban East
Imee Lynne D.Delos Reyes English Bamban West
Tessie P. Urbano English Camiling Central
Kristine Joy P. Guarino English Camiling East
Mary Jay P. Esguerra English Camiling West
Marites P. Nunag English Capas Central
NELSON S. PANGANIBAN English Capas East
Lizzete Grace M. Gonzales English Capas West
Elvira T.Veloso English Concepcion East
Marjorie Joy R. Sigua English Concepcion North
Juvy L. Aquino English Concepcion South
Marian C. Carreon English Concepcion West
Misrachel V. Pagaduan English Gerona South
Elena b. Joson English La Paz North
Felipe P. Austria Jr English La Paz South
Maria Almarosa M. Gonzales English Mayantoc
Arlene English Moncada North
Grace O. Calub English Moncada South
Mycel E. Cabuslay English Paniqui North
Nora S. Lambino English Paniqui South
Wilma F. Salazar English Paniqui West
Michelle V. Eligado English Pura
Claire B. Navalta English Ramos
ROSSELLE L. SANTOS English San Clemente
Leonor R. Sigua English San Jose East
Anna Rose R. Mores English San Jose West
Jenelyn P. Bocobo English Sta. Ignacia North
Elsita S. Tipay English Sta. Ignacia South
Jhoanna G. Manzano English Victoria East
Roselili A. Maniego English Victoria West
Luvy V. Quimado ESP Anao
Arlene M. Razon ESP Bamban East
MARRIE A. MARISTELA ESP Bamban West
CLARITA A. PABLORENA ESP Camiling Central
ARLENE O. DORADO ESP Camiling East
ROMNICK L. GAPULTOS ESP Camiling West
RIZA C. AGUSPIT ESP Capas Central
Elvie E. Ibe ESP Capas East
Lailanie J. Cuero ESP Capas West
IRISH MARIE T. BALIGOD ESP Concepcion East
Ma.Lynette R. Lacandula ESP Concepcion North
Resiely Maria Theresa M. Maniti ESP Concepcion South
ALMA B.FLORES ESP Concepcion West
Shirley del rosario valdez ESP Gerona North
Vivencio i. Facun jr. ESP Gerona North
Bessie A. Nadado ESP Gerona South
Crescelda Canda Lopez ESP La Paz North
Cheer A.  De Ala ESP La Paz South
Genalyn Z. Calipjo ESP Mayantoc
Marive L. Gomez ESP Moncada North
Melanie R.  Sagun ESP Moncada South
Jeffrey T. Corpuz ESP Paniqui North
Miriam M. Eterosa ESP Paniqui South
Mary Jane Q.  Alberba ESP Paniqui West
Haidee I. Estioko ESP Pura
Ferlilian R. Estavillo ESP Ramos
MELINDA N. RIVERA ESP San Clemente
vivian S.Evangelista ESP San Jose East
Angerose L. Ventura ESP San Jose West
Liwayway R. Pagarigan ESP Sta. Ignacia North
Myla C. Tolenada ESP Sta. Ignacia South
Melanie B. Merculio ESP Victoria East
Rachel D. Cuaresma ESP Victoria West
Jenny M. Runas Filipino Anao
Jesusa M Feliciano Filipino Bamban East
Jalin B. Dalida Filipino Bamban West
Imelda S. Dagusan Filipino Camiling Central
IMELDA B. CABULLOS Filipino Camiling East
Janice F. Alitin Filipino Camiling West
GLADERIN A. ASUNCION Filipino Capas Central
Ma. Johnna A. Garcia Filipino Capas West
Marife M. Nuqui Filipino Concepcion East
ANIBAY F. SANTOS Filipino Concepcion North
Ma. Theresa L. Dela Cruz Filipino Concepcion South
Nathalie P. Dizon Filipino Concepcion West
Andrea R. Nulud Filipino Gerona North
Michelle B. Saludez Filipino Gerona South
Alona D. Rocacorba Filipino La Paz North
Michelle P. Valencia Filipino La Paz South
Anna Diana Damian Soriano Filipino Mayantoc
Santos Filipino Moncada North
Ethel Jane M. Apostol Filipino Moncada South
Corola G. Gomez Filipino Paniqui North
RUBY ANNA ORDONIO MISLANG Filipino Paniqui South
Rona I. Sabado Filipino Paniqui West
ROSADEL T. JAVATE Filipino Pura
Cristilyn R. Prado Filipino Ramos
Arlene a. Caberto Filipino Ramos
RONILDA T. CASTAÑEDA Filipino San Clemente
Maria Cleofe N. Rivera Filipino San Jose East
Jovilyn S. Pineda Filipino San Jose West
Ganilyn D. Vicente Filipino San Manuel
Alminda R. Teodoro Filipino Sta. Ignacia North
Sheryl Ann B. Valdez Filipino Sta. Ignacia South
Olivia S. Ubando Filipino Victoria East
EMILY A. CUNANAN Filipino Victoria West
Regina A. Acosta Mathematics Anao
Elma S. Calunod Mathematics Bamban East
EYNGEL S. MULDONG Mathematics Bamban West
Marlet M. Fernandez Mathematics Camiling Central
ANDY Q. URBANO Mathematics Camiling East
JEMILIE C. MONTECASTRO Mathematics Camiling West
Karen Krystelle S. Jintalan Mathematics Capas Central
Phylicia Bianca R. Pagador Mathematics Capas East
Edna D. Sambile Mathematics Capas West
Riza G. Dela Cruz Mathematics Concepcion East
Sandra L. Domingo Mathematics Concepcion North
Marietta D. Castro Mathematics Concepcion South
Aris B. Corpuz Mathematics Concepcion West
Eunice Inocencio Arcenas Mathematics Gerona North
AGUDO Mathematics Gerona South
JOYCE C. FERRER Mathematics La Paz North
Diosa C. Crisostomo Mathematics La Paz South
Rosalinda F. Cansino Mathematics Mayantoc
ELIZA M DULAY Mathematics Moncada North
Reggie L. Quibuyen Mathematics Moncada South
RICARTE B. MAGLALANG Mathematics Paniqui North
Maryfe F. Teofilo Mathematics Paniqui South
Rizalen M. Domingo Mathematics Paniqui West
Terry M Cortes Mathematics Pura
MICHELLE M. YASAY Mathematics Ramos
Artemio A. Duque Mathematics San Clemente
Marilen M. Asio Mathematics San Jose East
Jamel M. Mayor Mathematics San Jose West
Berna L. Magdangal Mathematics San Jose West
ELEANOR S. FONTEJON Mathematics San Manuel
Agnes F. Valdez Mathematics Sta. Ignacia North
Analiza S. Lopez Mathematics Sta. Ignacia South
Christy A. Lim Mathematics Victoria East
KRISTAL P. FERNANDO Mathematics Victoria West
Bebith M. Policarpio Science Anao
Gemine L. Wage Science Bamban East
RONILLO L. GUECO Science Bamban West
Herrybert L. Valdez Science Camiling Central
SHERYL ANN M. ESTRADA Science Camiling East
Ma.Nina T.Padua Science Camiling West
Leamor L. Celestino Science Capas Central
GWYNETH A. PAYUMO Science Capas East
Analene T. Conde Science Capas West
Olivia M. Dantes Science Concepcion East
Mary Ann D. De Guzman Science Concepcion North
Mary Grace L. Manucum Science Concepcion South
Annabelle M. Lapuz Science Concepcion West
Melanie M. Parazo Science Gerona North
Julie Ann M. Balbas Science Gerona South
Nora S. Tagasa Science La Paz North
Marife G. Santiago Science La Paz South
Belinda B. Razalan Science Mayantoc
Jory Aromas Agapay Science Moncada North
Lea C. Alegria Science Moncada South
Ayesa D. Tiongson Science Paniqui North
Scarlet Imelda B. Vinluan Science Paniqui South
Janice D. Impabido Science Paniqui West
Shirley L. Isla Science Pura
Laarnie C. Baribad Science Ramos
Vanessa O. Lacara Science San Clemente
Judy Ann C.  Palma Science San Jose East
VILLA GLADY J. TORRES Science San Manuel
RHODORA G. TOMAS Science Sta. Ignacia North
Myla S. Tipay Science Sta. Ignacia South
Rosie A. Cura Science Victoria East
Victoria V. Malonzo Science Victoria West
Harold F. Santillan MAPEH Anao
Nancy P. Capanang MAPEH Bamban East
Normita Icban MAPEH Bamban West
Liwayway L. Pineda MAPEH Camiling Central
Don Edelmar M. Ubaldo MAPEH Camiling East
Albert Asuncion MAPEH Camiling West
Rayson A. Galang MAPEH Capas East
Mary Jane Dumamplin MAPEH Capas West
Melanie S. Angeles MAPEH Concepcion East
Lucila F. Ecaño MAPEH Concepcion North
Mylene T. Balacio MAPEH Concepcion South
Aurora B. Cunanan MAPEH Concepcion West
Diana V. Facun MAPEH Gerona North
Jun V. Gandola MAPEH Gerona South
Johnson T. Batad MAPEH La Paz North
Benjie B. Grande MAPEH La Paz South
Rowell N. Rosete MAPEH Mayantoc
Arnel C. Sadang MAPEH Moncada North
Mark Onel L. Abraham MAPEH Moncada South
Elmar F. Laxamana MAPEH Paniqui North
Manuel B. Mercado MAPEH Paniqui South
Mylene Ferrer MAPEH Paniqui West
Lovely Joy S. Cortez MAPEH Pura
Jennifer H. Caquiao MAPEH Ramos
Justine Rox De Jesus MAPEH San Clemente
Helmar F. De Guzman MAPEH San Jose East
Mark Macadangdang MAPEH San Jose West
Villa Gladfy J. Torres MAPEH San Manuel
Randy A. Domingo MAPEH Sta. Ignacia North
Elemer T. Medina MAPEH Sta. Ignacia South
Randy E. Gaoat MAPEH Victoria East
Michelle A. Pajimula MAPEH Victoria West
Lorena B. Aguyaoy EPP Anao District
Ma. Soledad Canlas EPP Bamban East District
Aileen Punzalan EPP Bamban West District
Annaliza P. Paypa EPP Camiling Central District
Crecencia P. Bravo EPP Camiling East District
Gretchen Anne Rico EPP Camiling West District
Abad Feliciano EPP Camiling West District
Ma. Christina M. Medina EPP Capas Central District
Cherina Cruz EPP Capas East District
Jocelyn Salas EPP Capas West District
Precilla G. Caisip EPP Concepcion East District
Lorna A. Castro EPP Concepcion North District
Rowena Galang EPP Concepcion South District
Janette Pascual EPP Concepcion West District
Merlita Ibbara EPP Gerona North District
Glenda D. Ballesteros EPP Gerona south District
Rosanna C. Pitacio EPP La Paz North District
Cynthia B. Garcia EPP La Paz South District
Janneth Pascual EPP Mayantoc District
Hilda G. Apelado EPP Moncada North District
Grace G. Abubo EPP Paniqui North District
Marissa C. David EPP Paniqui South District
Elena M. Cortes EPP Pura District
Amelita S. Endozo EPP Ramos District
Imelda Lararay EPP San Clemente District
Josephine Obiena EPP San Jose District
Angelina C. De Guzman EPP San Jose West
Catherine A. Caronongan EPP San Manuel District
Ma. Cristina D. Servanez EPP Sta. Ignacia North District
Rosalina Ramos EPP Sta. Ignacia South District
Conchita Estrada EPP Victoria East District
Cheryl Joy P. Ballesteros EPP Victoria West District
Julieta B. Corpuz EPP Victoria West District

 

 

 

 

 

 

AGUILAR, Elsa Public Schools District Supervisor Victoria East District
APOSTOL, Arbe G. Public Schools District Supervisor Paniqui North District
BARTOLOME, Rosalinda C. Public Schools District Supervisor Concepcion East District
BAUTISTA, Angelita P. Public Schools District Supervisor Sta. Ignacia North District
BAYNO, Ernesto P. Public Schools District Supervisor Paniqui West
CAMAYA, Nicolasa S. Public Schools District Supervisor Bamban West District
CASTAÑEDA, Catalina N. Public Schools District Supervisor Camiling West District
CASTRO, Rally G. Public Schools District Supervisor San Clemente District
CUCHAPIN, Marissa T. Public Schools District Supervisor Paniqui South
ESPINOSA, Jr. Arsenio B. Public Schools District Supervisor Lapaz South District
GOMEZ, Cecilia Public Schools District Supervisor Concepcion West District
JOSON, Teddy Public Schools District Supervisor San Jose District
JUNIO, Lailani M. Public Schools District Supervisor Ramos District
JUNIO, Ricky C. Public Schools District Supervisor Moncada South District
MADAMBA, Rhea Public Schools District Supervisor Anao District
MAMUYAC, Leticia B. Public Schools District Supervisor Camiling Central District
MANUEL, Tessie F. Public Schools District Supervisor Mayantoc District
MUTUC, Florcerfida Public Schools District Supervisor Bamban East District
NANGO, Angelyn R. Public Schools District Supervisor Gerona South District
PALAFOX, Levy J. Public Schools District Supervisor Camiling East District
PARTIDO, Willy T. Public Schools District Supervisor Gerona North District
PASCUA, Marylyn H. Public Schools District Supervisor Lapaz North District
QUIZON, Joey G. Public Schools District Supervisor Concepcion South District
RAMOS, Roger Public Schools District Supervisor Moncada North District
REGINALDO, Rommel P. Public Schools District Supervisor San Manuel District
RIVERA, Roderick Public Schools District Supervisor Concepcion North District
SANTIAGO, Marilou Public Schools District Supervisor Pura District
SANTOS, Robert Public Schools District Supervisor Capas West District
SIBAL, Delfin J. Public Schools District Supervisor Capas Central District
URZAME, Pedro Q. Public Schools District Supervisor San Jose District
VALETE, Jurline C. Public Schools District Supervisor Sta. Ignacia South District
VICENTE, Susan T. Public Schools District Supervisor Victoria West District
ZAMORA, Loida L. Public Schools District Supervisor Capas East District